Obsah fóra

Renault Megane

...raďme si navzájem a podělme se o zkušenosti!
Právě je čtv úno 25, 2021 12:24 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 173 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jak synchronizovat?
PříspěvekNapsal: pát bře 17, 2006 2:16 pm 
Vážený člen

Zdravím všechny... mám takový problém. Nejde mi dálkový centrál. Z Renaultu jsem již získal 4místný kor na synchronizaci, ale nevím jak postupovat... našel sem si ve starších příspěvcích postup, ale moc tomu nerozumím. Ten kod se zadává tím hlavním čudlíkem kterým lze centrál aktivovat zevnitř? A jak namačkám kod třeba 1234? zmáčknu to tlačítko 1x pak chvilku počkám, pak 2x zase chvilku počkám atd.? Nebo vtom hraje i nějákou roli kontrolka od imobilizeru? Stou já ale moc počítat nemohu, bo mám imobilizer zřejmě vyplý (kontrolka bliká stále - ať je auto zamklé, nebo odemklé, nebo nastartované. Prostě bliká furt). Zkuste mi prosím někdo blíže vysvětlit níže uvedený návod. Díky moc.

Postup synchronizace.
1.Auto musíš mít zablokované.
2.Vložíš do zapalování klíček a pomocí 4 místného kódu(řeknout ti ho v renaultu) auto odblokuješ.
3.Hned poté musíš zapalování zase uplně vypnout a do 10s musíš podržet na 2s tlačítko na otevírání dveří.(to kterým zadáváš kód)
4.Dveře se sami zavřou a hned otevřou.
5.A teď musíš do 15s 3x máčknout plip(klíček) do 1,5s. Jednodušší je mačkat ho co nejrychleji.Pokud je synchronizace úspěšná auto na klíček reaguje.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát bře 17, 2006 4:39 pm 
Aktivní člen

Ahojky,
Pokud si dobře pamatuju,tak se kod zadává tlačítkem zamykání dveří.Jednotlivé číslice z kodu odpovídají počtu bliknutí kontrolky imobilizéru.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát bře 17, 2006 10:46 pm 
Vážený člen

vertico: Díky moc.....
takže když mi imobilizer bliká pořád stejně, tak mám asi smůlu a sám si nepomůžu, že? :cry:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát bře 17, 2006 11:09 pm 
Vážený člen

Takže popis zadání kódu.

Přijdeš k autu a zapneš zapalování. Dáme si příklad, že tvoje číslo je 1234.

Tak a teď zmáčkneš tlačítko a držíš na zamykání nebo odemykání auta. Pozoruješ blikající diodu. Když blikne jednou=1 tak pustíš tlačítko. Teď je třeba zadat dvojku. Takže zase zmákneš tlačítko a počítáš počet bliknutí. Až teda blikne dvakrát, tak zase pustíš. Teď musíme zadat trojku. Takže zase máčkneš tlačítko a až napočítáš 3x blik, tak pustíš. No poslední 4 zase stejně.

Pokuď se ti to povede, přestane blikat ta dioda.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob bře 18, 2006 8:22 am 
Admin/Boss

safpet pokud mas imobilizer vypnuty, pak nechapu k cemu potrebujes zadavat kod :idea:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob bře 18, 2006 11:50 am 
Vážený člen

Ptřebuje zesynchronizovat klíček, aby mu fungovalo dálkové zamykání. Pokud ale bliká kontrolka imobilizéru pořád stejně a nereaguje na tlačítko zamykání asi to bude problém.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob bře 18, 2006 4:45 pm 
Admin/Boss

ctyrmistny kod se zadava kvuli deaktivovani imobilizeru, pokud jej ma odpojeny, pak by jej nemelo byt treba zadavat a muze rovnou zacit se synchronizaci. je pravda ale, ze tato situace (deaktivovany imobilizer) je nestandartni a otazkou je, co vsechno deaktivovanim imobilizeru se deaktivovalo :) takze je mozne, ze timto zpusobem v tomto pripade synchronizace take vubec fungovat nemusi.

jak uz vyznelo z mojich starsich prispevku, ja osobne zrovna nejsem priznivcem tohoto typu tuningu (deaktivovani imobilizeru, zasahy do ridicich jednotek apod...) :)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob bře 18, 2006 8:56 pm 
Vážený člen

Možná by šlo vynechat 1 a 2 bod a jen zapnout a vypnout zpalování. Ale jak píše cenek je to nestandartní situace takže těžko říct jestli to půjde. Zkusit se to dá.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte bře 21, 2006 6:57 am 
Vážený člen

Ahoj všem, díky moc za vaše rady. Hned jak budu moct, tak vše vyzkouším a určitě dám vědět jak jsem dopadl. Nyní mám ale Megánka v lakovně, bo mi doněj o víkendu drobátko nacouval soused :cry:
No ještě sem něco zjistil... abych to upřesnil... psal jsem tu, že mi imobilizer bliká stále a pořád. Je to tak jak jsem psal, ale když zapnu klíček, tak se kontrolka rozbliká rychleji. Po nastartování ale bliká pořád (už nevím, zda pořád rychleji nebo zda se zpomalí). Takže se mi zdá že ten imobilizer asi žije. Ale nevím proč se tedy nezhasne po nastartování. :?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte bře 21, 2006 9:52 am 
Vážený člen

Neboť si auto stále myslí, že je zablokované.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte bře 21, 2006 10:10 am 
Vážený člen

Anděl:
Nojo, ale to by pak přece auto nemělo jít nastartovat, né? Když by si myslelo, že je pořád zamklé. Abych řekl pravdu, tak tomu vůbec nerozumím. Mám tedy zkoušet synchronizovat podle výše popisovaného postupu 1 až 5? Nebo můžu ty první dva kroky vypustit? Něják se dotoho začínám zamotávat. Myslsl sem, že imobilizer nemá na centrál vliv. Že to jsou dvě nasobě nezávislé věci. No jak tak koukám, tak mě asi nezbyde než zajet do Renaultu :?
Ale díky za příspěvek

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon bře 27, 2006 8:43 am 
Vážený člen

Zdravím všechny!
Tak jsem o víkendu provedl synchronizaci...
abych řekl pravdu, tak už sem tomu ani nevěřil, že to bude jen rozladěné. Byl sem přesvědčen otom, že tam je nějáká chyba a mě nezbyde nic jiného než koupit nějáký univerzální dálkový ovladač centrálu a bude. Synchronizace se však povedla, imobilizer šlape tak jak má - kontrolka už nebliká stále jako předtím. No a dalkový centrál už také šlape. Zmačku na klíček a auto uděla ťuk a zamkne se... pak zmačknu znova a udělá ťuk a odemkne se.... no a takhle můžu mačkat až do alelujááá .... no prostě centrál funguje!! :D
Mám ztoho radost jako malej Jarin a VÅ EM VÁM MOC DĚKUJU ZA RADY A TIPY!

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon bře 27, 2006 9:47 pm 
Vážený člen

Jsem rád, že jsem pomohl dalšímu MEGANU. Mužu si udělat další zářez. :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte bře 28, 2006 3:16 pm 
Vážený člen

Nevím jestli by sis měl dělat zářez zrovna Ty a ne safpet, který mu popsal synchronizaci. Návod na zadání kódu je v každém manuálu a sám osobě centrál nezesynchronizuje.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte bře 28, 2006 9:37 pm 
Vážený člen

Myslím že si můžete udělat zářez všichni ;-)
.... když jste tak dobří tak vás ještě využiju...
vím že se to tu už řešilo, ale stejně se zeptám.
Něják mi stávkuje větrák topení. Když přijdu k autu, nastartuju a rozjedu se, tak větrák zpravidla nejde vůbec. Po chvilce se rozběhne (ale jen na nejvyšší rychlost). Pak se ale umoudří a někdy jde na všechny rychlosti a někdy jen na nejvyšší. Občas se ale stane, že nejde vůbec. Myslím, že to tou pojistkou asi nebude (když to někdy jde a někdy ne). Nesetkal jste se stím někdy někdo? Díky moc za případné rady

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 173 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další

Nejlevnější povinné ručení