Obsah fóra

Renault Megane

...raďme si navzájem a podělme se o zkušenosti!
Právě je pát zář 25, 2020 7:51 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vysoké otáčky - ulomená součástka?
PříspěvekNapsal: stř kvě 07, 2014 8:21 pm 
Nový člen

Zdravím,
mimo jiné díky za schválení registrace. Ale teď k věci. Auto drží vysoké otáčky jak je zmíněné už v předmětu. Krokový motůrek jsem zkoušel vyčistit, nakonec jsem ho pro jistotu vyměnil za nový včetně těsnění atd. Å krtící klapka se také zdá v pořádku. Ale při výměně krok. motůrku jsem šel po "kabelech" a možná našel příčinu problému. Viz foto. Nevím co je to za součástku ani pod čím to přesně hledat abych to případně vyměnil. Podle toho co se mi doteď podařilo zjistit by to mohl být podtlakový ventil nebo něco v tom stylu. I když ani pod tím názvem jsem nenašel nic moc podobného tím spíše ke koupi. Snad mi prozradíte víc. Jedná se o Renault megane kombi 1.4 70kw 1999 benzín.

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x60 ... /xbg7g.jpg
http://imagizer.imageshack.us/v2/800x60 ... /1fym1.jpg
http://imagizer.imageshack.us/v2/800x60 ... 1/txh4.jpg[/img]

Předmět příspěvku: Re: Vysoké otáčky - ulomená součástka?
PříspěvekNapsal: čtv kvě 08, 2014 2:29 pm 
Vážený člen

To je ulomená vrchná časť nádobky s aktívnym uhlím. Tie kábliky čo idú z toho plastového úlomku, to je ventil vyprázdňovania tej nádobky. Je logické že máš vysoký voĺnobeh. Zožeň si niekde z vrakáča druhú nádobku s aktívnym uhlím. Prípadne sa to nazýva pohlcovač benzínových pár.

Vlastním diagnostiku CLIP

PříspěvekNapsal: pon kvě 26, 2014 8:10 pm 
Nový člen

Tak nádobka už je připojená na svém místě, ale otáčky se stále drží 45000 a výše. Teď ještě zkusím odpojit baterku a nechat to do zítra aby se vyresetovala řídící jednotka. Jinak už vážně nevím co s tím. Krokový motůrek je taky nový, tak už nevím v čem může být problém. Má někdo nějaké tipy, rady, nápady? Předem díky.

PříspěvekNapsal: úte kvě 27, 2014 2:41 pm 
Elitní člen

Mě způsobovaly vysoké otáčky vadné kontakty v řídící jednotce.Taky už jsem z toho byl na prášky,nakonec to mechnaik vyřešil,ale musel projít všechny dráty k jednotce.Ale teda 45 000 otáček jako tobě mě to nedávalo :mrgreen: :mrgreen: :lol:
Ale i těch 2 500 co to točilo mě docela stačilo.

PříspěvekNapsal: úte kvě 27, 2014 5:00 pm 
Nový člen

Dneska jsem chtěl zkusit najít nějaké netěsnosti jestli to nenasává odněkud "falešný vzduch" jak mi radil Megaňák, ale svině bouřka mi to překazila. Jediné co jsem stihl bylo prostříknutí dutin "wédéčkem" ať tam nestojí jen tak " na sucho" chuděra moje. Napadlo mně i vyměnit komplet celou hadičku a pak snad už žádná netěsnost nehrozí. Ale ještě nevím kde a za kolik se mi jí povede sehnat. Možná by stačila i nějaká uni obyč z autokelly? A jsem sám na sebe zvědavý, jak se mi to podaří provléct přesně těmi místy co je původní. Nějaký plán už možná mám tak uvidíme. :D Ale deptá mně to. Dlouho stojí na jednom místě.. a znáte české ("tmavší") nenechavé ručičky...

PříspěvekNapsal: sob kvě 31, 2014 2:17 pm 
Nový člen

Tak ucpáno vše co jsem našel, pokud to někde saje falešný vzduch, tak to musí být hoodně dobře schované. Neví ještě někdo, čím by to mohlo být? Nějaké typy, rady, nápady? Přes týden asi zkusím zajet na diagnostiku jestli něco zjistí. A když ne, tak jsem opět na začátku. :roll:

PříspěvekNapsal: pát čer 06, 2014 5:21 pm 
Nový člen

Na diagnostiku jsem teda teprve objednaný, tak v pondělí se uvidí co a jak.. Ale zkusil jsem prozatím i tu diagnostiku přímo v autě, jak se zmáčkne tlačítko palubního počítače a zároveň otočí klíčkem. Začnou pravidelně lítat budíky a na displeji se ukáže nejdříve plné zobrazení (předpokládám, že je to pro ověření správné funkčnosti displeje) pak obsah paliva, jako další mi to ukazuje snad jen dvě nuly a nakonec, což by měla být případná chyba mi to napíše zhruba toto -J-h. Nevíte někdo co by to mohlo znamenat?Zkoušel jsem najít nějaký seznam chybových kódů, ale zatím bez úspěchu. Díky za rady a tipy.

PříspěvekNapsal: sob čer 14, 2014 9:58 pm 
Nový člen

Tak moc reakcí tu nebylo.. ale třeba pro budoucí potřeby někoho jiného sem napíši řešení mého problému. Závada byla v těsnění škrtící klapky. Bylo už staré, ztvrdlé a popraskané. Tím pádem to nasávalo vzduch. Po výměně si motor krásně přede. Díky za ochotu zúčastněných a snad toto vlákno někomu v budoucnu pomůže.

Nejlevnější povinné ručení