Obsah fóra

Renault Megane

...raďme si navzájem a podělme se o zkušenosti!
Právě je pon pro 10, 2018 4:56 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Mám si koupit Megana?
PříspěvekNapsal: ned kvě 08, 2011 5:54 pm 
Nový člen

Zdravím všechny,

potřeboval bych poradit s koupí auta. Mám nabídku na koupi Megana II Grandtour. Je to r.v.2007, najeto poctivých 97000 km. Je to benzin, 1,6 16V. To auto se mi líbí, ale nevím jestli mě nečeká nějaký velký průšvih. S přesuvníkem a rozvody samozřejmě v nejbližších několika tisíci kilometrech samozřejmě počítám. Auto je jinak v pohodě, nikde nic neteče, bourané to není, po projížďce je dojem stále výborný, nikam to netáhne, motor se chová kultivovaně, nikde nic nemlátí, nebouchá. Majitel za něj chce 140 000,- Kč. Zajímalo by mě co si o tom myslíte, jestli do toho jít či ne, za tuhle cenu. Naftu nechci, ročně najezdím do deseti tisíc.
Díky moc všem.

Nejlevnější povinné ručení

Předmět příspěvku: Re: Mám si koupit Megana?
PříspěvekNapsal: úte kvě 10, 2011 10:01 pm 
Vážený člen

Asi to bude na tobě. Tady na fóru se sice dočteš, že Renaulty se hodně se..u, ale na to bych tak nekoukal. Píšou sem totiž hlavně lidi, co mají s autem nějakej problém, komu to jezdí v poho tak nemá potřebu sem psát !! Mrkni na fóra jinejch značek a uvidíš, že tam auta taky moc nechválej. Jestli se ti Renault líbí a vyhovuje ti cena tak kup. Prodat to můžeš vždycky.Přeju šťastnou ruku při koupi.

PříspěvekNapsal: stř kvě 11, 2011 2:09 pm 
Aktivní člen

Auto je to velké a tak pokud potřebuješ prostor tak bych neváhal. Já celej život mám Renaulty a jsem maximálně spokojenej. Vždy jsem měl benzin ale teď poslední je ropák. A jsem spokojenej jako želva. Servisní intervali shodné s benzinem. Najezdím tak 12 000 km za rok. Cena se mi zdá poněkud vyšší. [-X Za benzin to je docela dost. Já kupoval taky 4 roky staré, diesel,1,5 v plné výbavě, najeto 68 000 km, první majitel a kupovanej novej v ČR. Servisovanej u Hornáta v Plzni. Cena byla 130 000Kč. Podotýkám že ne přes bazar. Stav tachometru byl doloženej servisní knížkou.
Začínal jsem s CV4, potom R19, Twingo, Coupé a poslední je Grandtour. Další bude opět kombík v naftě.

PříspěvekNapsal: stř kvě 11, 2011 5:53 pm 
Elitní člen

osobně mám předchozí model, tj Mégane I po faceliftu a jak píše Zdeněk Kábrt, tak sem píšou hlavně lidi co mají problémy, auto mám dva roky a ze začátku jsem tady taky pořád nadával, dnes už jsem spokojený a na autu dělám jen údržbu podle intervalů servisu. Osobně nemůžu napsat, že bych šel znova do Renaultu, ale to jen proto, že momentálně se mě žádný model nelíbí a navíc bych příště rád Dieselovou zadokolku :)

PříspěvekNapsal: čtv kvě 12, 2011 11:20 am 
Mám sice taky první verzi po faceliftu, ale snad ti to aspoň trochu pomůže v rozhodování. Mégana jsem si vybíral a následně koupil v roce 2007 a i teď si stojím za tím, že nic lepšího jsem si vybrat nemohl. V tom autě jsem sice utopil dost peněz, ale vesměs se jedná o údržbu (spojka, rozvody, silentbloky, tlumiče, ložiska kol) a vylepšování. Jen dvakrát se mně stalo, že bych nedojel - roztrženej pravej zadní tlumič a rozpojenej zadní silentblok motoru.

U Renaulta je to asi víc než u jinejch značek hlavně o štěstí na konkrétní kus. Já můžu říct, že jsem to štěstí měl a že tohle auto rozhodně není tak špatný, jak se o Renaultech říká. Jasně, má svoje mouchy, ale odpovídají hlavně roku výroby. Tebou vybraný auto je o 5 let mladší, takže nepochybuju, že případný problémy (jestli vůbec nějaký nastanou), bude řešit až další majitel.

PříspěvekNapsal: ned kvě 15, 2011 6:53 am 
Vážený člen

Toť otázka. Nový je nový.Taky jsem to řešil, když jsem kupoval jetého Scendu, jestli radši za stejnej peníz nekoupit např. Fábii junior, ale vyhrál Renault. Prostor nesrovnatelnej a ten 3.válec u Fábie taky nic moc !!

Nejlevnější povinné ručení