Obsah fóra

Renault Megane

...raďme si navzájem a podělme se o zkušenosti!
Právě je stř čer 19, 2019 6:43 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 3 ] 

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Tipy pro nákup - Megane II 1.6 16V, r.v. 2005
PříspěvekNapsal: ned led 15, 2012 5:50 pm 
Nový člen

Zdravím. Plánuju v nejbližší době koupi tohoto vozu. Rád bych motor 1.6 16V, karoserii hatchback (podle ceny bych snesl i sedan). Cenu bych si představoval kolem 100k. Jelikož jsem laik, a v autech se moc nevyznám, chci vás požádat o radu, na co si dávat při koupi pozor. Jedná se mi jak o všeobecné info o koupi staršího auta, tak o specifika, n které si dávat u Megana zvlášť pozor.
Dál bych se chtěl zeptat, má smysl vozit auto do jiného servisu na "předprodejní" prohlídku? Nevím, jak se na to dívají bazary, ale z mého pohledu mi to připadá jako docela dobrá možnost jak odhalit případné poruchy ještě před koupí. Stejně tak by snad bylo možný auto připojit na počítač a dozvědět se něco o jeho hisorii.
S posledním souvisí další otázka - VIN kód. Na netu existujou stránky, kde je za poplatek možné zadat VIN a vyjede historie vozu. Má smysl za tuhle službu platit? Budou zde nějaké podstatné informace?
Díky všem za každou radu.

Nejlevnější povinné ručení

Předmět příspěvku: Re: Tipy pro nákup - Megane II 1.6 16V, r.v. 2005
PříspěvekNapsal: úte led 17, 2012 3:10 pm 
Nový člen

Ahoj já si v roce 2009 koupil Megane II 1,6 16V sedan a nemohu si jej vynachválit co se týče jízdních vlastností, jezdím průměr 6,8. Mám jej poměrně dost vybavený (elektrika full,digi,klima, kartu nemusíš nikam rvát a v základu je na 16" kolech (15" tam nenacpeš z důvodu větších brzdičů) jezdím na 17" kolech 215/45/17. Tento typ motoru má "drobný" nešvar a to, že se ti může podělat přesuvník vačkového hřídele. v autorizovaném servise cca 9 tis Kč. Vzhledem k tomu že tato součástka není od neznačkových výrobců a stojí cca 5 tis. tak volím radši autorizovaný servis. Bylo mi řečeno, že tato závada nemá na nic vliv a někteří s tím jezdí i pár let tak to zatím neřeším. Projevuje se to při startu hlasitým zavrčením jako by lopatky větráku drhly o plech :D jinak klasika asi na všech meganech odcházejí tlačítka na dveřích, ale také neřeším na kufru jde a mám kartu. koupil jsem jej při 86 tis km a teď mám 130 tis. Měnil jsem teď dva silentbloky na motoru (už to bylo kov na kov) a krapátko jsem camral olej jinak ok. Co se týče bazarů jsem jednou dost pohořel tak jsem to koupil jako jetinu přímo v Renaultu za 190 tis.

Předmět příspěvku: Re: Tipy pro nákup - Megane II 1.6 16V, r.v. 2005
PříspěvekNapsal: úte led 17, 2012 9:45 pm 
Moderátor

Pokračuj prosím zde viewtopic.php?f=8&t=1829

:!: viewtopic.php?f=8&t=9 :!:

Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 3 ] 

Nejlevnější povinné ručení