Obsah fóra

Renault Megane

...raďme si navzájem a podělme se o zkušenosti!
Právě je pon pro 10, 2018 6:45 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Megane 1.4 nebo 1.6
PříspěvekNapsal: pát kvě 26, 2006 7:40 am 
Nový člen

Ahoj všem, jsem tady novej a potřeboval ych poradit...
chci si koupit megana tak z roku 1997-98...
Zeptám se těch co měli víc aut, jestli jsou s meganem spokojený s porovnáním s jiným autem?
Pokud teda koupit, rozhoduju se mezi 1,4 nebo 1,6??
Prosím o radu.díky

Nejlevnější povinné ručení

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát kvě 26, 2006 8:30 am 
Vážený člen

Přístě zvol lepší název Tématu. Za chvilku tu budou jen "Potřebuji poradit"
Jde o to, aby v tom byl alespoň nějaký pořádek. Dík

Předmět příspěvku: Re: potřebuju radu
PříspěvekNapsal: pát kvě 26, 2006 11:40 am 
Vážený člen

martin1 píše:
Pokud teda koupit, rozhoduju se mezi 1,4 nebo 1,6??
Prosím o radu.díky

Ja ti môžem poradiť len v tejto otázke - hoci som sa s 90k 1,6e neviezol, mnohí hovoria, že auto je na ten objem veĺmi živé. So 75k 1,4kou sa auto tiež rozbehne, no treba ho vytáčať nad 3500-4000 otáčok (vrchol krútiaceho momentu), kedy už začína byť mimoriadne hlučné a rýchlo mu dochádza dych. S naloženým autom je to potom ešte väčší problém. Jedinu výhodou ostáva spotreba, ktorá aj pri dynamickejšej jazde nezvykne stúpať nad 7,5 - 8 litrov. Bežne si spapá tak 6-7 l... Ale pozor - nekupovať 75 koňovú 1,6 a už vôbec nie 1,4eco, ktorá mala len 70k. :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát kvě 26, 2006 11:51 am 
Aktivní člen

já bych šel určitě do 1,6e 66kW...mám s ním dobrou zkušenost, není to sice žádný sporťák, ale lenoch v žádném případě taky ne....po městě jsem s ním jezdil za 8-9 litrů ale mimo město i za 6,5l dle stylu jízdy...není ani příliš hlučný při vyšších rychlostech, jezdím teď s čtyřkovým golfem 1,6 a ten řve jak blázen nad 120km/h...dle mého názoru ideální motor na normální ježdění, né na divočinu :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát kvě 26, 2006 12:07 pm 
Vážený člen

tak se taky pridam s 1,6e 66 kw , jezdim podle palubniho pc po meste za 6,5 - 7 l , mimo mesto 5,6 l , a kombinovane sem skoro stabilne na 6 litrech...ale neni to sportovnejsi jizda, jen s lehkou nohou na plyne !

Předmět příspěvku: Re: potřebuju radu
PříspěvekNapsal: pát kvě 26, 2006 12:18 pm 
Diskutující člen

rozhodne 1.6 , nie je to nic moc ale lepsie ako 1.4- je to dost lenive

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát kvě 26, 2006 1:36 pm 
Nový člen

Díky všem za jejich názory, brzo se zařadím mazi Vás se svým renaultkem :D Pište dál svoje názory, jsou pro mě cenné, díky

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát kvě 26, 2006 5:00 pm 
VIP člen

budem sa sice opakovat, ale co uz :wink:

jednoznacne 1,6/66kW - mam ho a som spokojny. ked chcem jazdim kludne a moc nezerie a ked mam naladu tak sa s nim da aj vyblbnut. kamoss ma 1,4/55kW a je pravda ze je to tak trochu lenoch.
inac najnizsia spotreba co som s mojim Megankom mal bola 5.4l/100km (z Mnichova cca 900km, a to sme po Nemecku pod 150 skoro vobec nesli, 50%cesty klima).

Předmět příspěvku: jaký model?
PříspěvekNapsal: úte čer 20, 2006 1:07 am 
Vážený člen

Po třech letech a 50.000km s Renaultem Megane 1,6/66kW r.v. 1996 mohu k tomuto tématu připojit jen jeden názor. Pokud auto, tak jakékoli jiné, než Renault! Stačí se podívat do diskusí co všechno se na těchto autech opravuje. Mám známého, který si tyto vozy kupuje jako nové. Ten tvrdí, že zhruba do 100.000km je Rencek v pohodě, ale pak to začne. A majitel jen opravuje a opravuje. On to tedy řeší nákupem nového vozu. Jasně, moje auto se mi vzhledově líbí, má rozumnou spotřebu, je pohodlné, prostorné a zřejmě i docela bezpečné (2x airbag + předpínače pásů, též crash testy ve své době dopadly dost dobře). Ale stačí se podívat na tabulky poruchovosti jednotlivých značek a vše je jasné.

Já jsem koupil auto z Německa. Bylo jako nové, udržované, najeto lehce přes 100t.km. Někdo říká, že auta z venku jsou lepší, protože jsou tam lepší silnice. Jenomže zub času a neúprosné kilometry stejně pomalu nahlodají jednotlivé konstrukční skupiny a po přechodu na naše silnice ne nepřipomínající tankodrom se vše vytelí naráz. Já jsem to tedy se skřípěním zubů absolvoval a neustále spravoval. Teď je to jakž takž, ale celkově žádná sláva. Mám za to, že pokud auto jezdí v ČR, klubou se závady postupně a lecos si původní majitel vyřeší. Není to pak tak kách.

U mě to bylo zhruba v tomto pořadí: výměna prasklých manžet poloos, vyklepaná táhla řízení, nové uložení příčného stabilizátoru, teploměr venkovní teploty, vadný krokový motorek volnoběhu, rozbitá klapka vnitřní cirkulace vzduchu, plynové vzpěry pátých dveří, levá poloosa, pravé přední ložisko, pravé zadní ložisko, pravý svislý čep, urvaný siletblok motoru, přetěsnení víka karteru, výměna předních tlumičů pérování, levý přední čep a jako perlička nakonec výměna kompletní zadní nápravy....

Co mě ještě čeká? Mám popraskaný svod od hlavy k výfuku (zatím drží), přední pružiny jsou částečně ulomené (těším se na nové), ze zadní nápravy mi to stejně stále tluče (nadále řeším), netěsné gufero na převodovce ze které pomalu teče olej (prozatím se mi nechce do ní lézt). Aktuálně budu měnit poslední díl výfuku, ale to považuji za spotřební materiál.

Ještě chceš Renault??? Já už nikdy. Ale jsou chvíle, kdy se opravářstvím tohoto auta zvrhle bavím. Proto si pročítám diskuse na tomto fóru. Utvrzuje mě to v tom, že jsou u nás stále šikovní lidi, kteří si dokážou a chtějí navzájem poradit. A to je dobře. Akorát si nejsem jistý, jestli bych si tuto životní zkušenost raději neodpustil.

Přeji hodně štěstí při výběru auta, ať už bude jakékoli.

Chosé

RENAULT - auta s rytmem života :D :D :D

Předmět příspěvku: Re: jaký model?
PříspěvekNapsal: úte čer 20, 2006 10:48 am 
Moderátor

K tomu Ti můžu napsat jen jedno,u 10let starého auta musíš počítat s tím,že budeš spravovat.Ohledně spolehlivosti se to tady už řešilo a byla to pěkná bitka :lol: .Pokud nekoupíš nové auto se zárukou,připrav nářadí a otevři třeba tohle forum :wink: /mám s Renaulty naježděno cca180tis km(Clio,Megane)a vzhledem ke stáří vozů řeším běžné závady/.Kdo chce Renaulta,koupí ho i kdyby měl loukot'ová kola :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte čer 20, 2006 11:28 am 
Vážený člen

Ale jistě. Starší auta se prostě spravujou, to je neoddiskutovatelný fakt. Sebelepší díl jednou odejde. S tím musí každý počítat. Jen mi prostě příjde, že tato značka je na tom v uvedeném ohledu velice špatně. Bohužel nejsem sám, kdo v mém okolí vlastní Rencek a je na tom podobně. Takže to náhoda asi nebude. A výčet problémů, který jsem uvedl, mi rozhodně jako běžné závady aut tohoto stáří a projetých kilometrů nepřipadá. Není to moje první auto.

Chápu, že na fóru fandů Renault nemůže takový názor jen tak projít. Je tady spousta lidí, kteří své miláčky opečovávají, krášlí a mají z nich radost. To je dobře. A jak jsem napsal, jsem rád, že existuje takové bezva fórum. Sem tam do něj kouknu a pokud něco vím, rád se o zkušenosti podělím. Ale mám svůj názor a za ním si stojím.

Hezký den

Chosé

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte čer 20, 2006 2:15 pm 
Jsem rád, že se tady najdou různé názory.
Já mám svého 3 roky a je pravda, že jsem do něj musel něco vrazit a bohužel to nebyl tuning :wink: Ale celkově jsem spokojený, moc dobře se mi v něm jezdí a mám ho rád! :P 66kw celkem stačí...pokud nechceš vyloženě trhače asfaltu. A vůbec nejsem ovlivněn okolím... taťka měl R8 a posledního frantíka prodávala mamka když byl starý 35let, aby pořídila Megane r.v.2003 akorát 1.4 :cry: a teď nadává, že se mu nechce. :roll: Strejda měl Chmade 1.9D... :D ... taková normální rodinka :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř čer 21, 2006 1:04 am 
Moderátor

Chosé V žádném případě Tě za Tvůj názor nepranýřuju,já jsem taky napsal svůj. :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř čer 21, 2006 5:44 pm 
Nový člen

Ahojky, taky přidám trochu do mlýna. Určitě nekupuj 1.4, spolužák jej má a je to lenivé.Já jsem kupoval v roce 2004 megan classic .r97, 1,6 RT, 75 koní. dovoz z německa, najeto 130000 km. Moje pocity jsou smíšené, auto se mě líbí jak vzhledově, tak pohodlím a velikostí kufru. Jízdní vlastnosi bych řekl jsou taktéž dobré. Nechal jsem si hned vyměnit rozvody čerpadlo, kladky cena 4.000,-Kč. Spotřeba kolem 6 litrů. Jenže letos nastaly problémy. Pokazila se mi el. řídící jednotka kabiny, ta pod pojistkama. Oprava v servise -udělá ti to pouze značkový servis- 17.500,-Kč i s práci. Po výměně mi přestal fungovat druhý klíč. Nový stojí cca 4.000,-Kč. Dvakrát mi odešlo el. stahování okénka u řidiče, oprava 1.000,-Kč, pokazil se mi motorek u otevírání kufru, výměna 1.000,-Kč, teď měním zadní tlumiče cena 2700,-Kč oba, mam chycený zadní díl výfuku nový cca 1.600,-Kč, moje manželka je už z toho na prášky, letos mě investice do auta stála cca 30.000,-Kč. Jsou na něj drahé nahradní díly a to i na vrakovištích.No podruhé bych si renecka asi nekoupil. Spíš bych šel do němce. Od roku 2002 jsem měl jsem dva roky VW Passat 1.8, r.v. 1992 a tam jsem jen lil benzín. Původně jsem chtěl Opel Vectra 1.8 16V, r.v. 1998, ale nakonec jsem se nechaz zvyklat na megana. Jak říkám podruhé už asi né. Toď můj názor.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř čer 21, 2006 7:08 pm 
Elitní člen

A tvůj Megane 1,6 -75 koní se ti líný nezdá??Jen se ptám protože je to stejný výkon jako má ta 1,4 ,oba mají 55kW :).

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další