Obsah fóra

Renault Megane

...raďme si navzájem a podělme se o zkušenosti!
Právě je pon pro 10, 2018 4:56 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Dotaz na koupi Megana
PříspěvekNapsal: úte úno 15, 2011 12:15 pm 
Nový člen

Zdravím všechny, nevím přesně kam s tímhle topicem tak to zkusím sem. Zvažuji koupi Megana, bo se mi to auto líbí, koukám teď na dvě nabídky z netu, docela by mě zajímal váš názor na nabízená auta, případně čeho se vyvarovat a na co si dát bacha. Před koupí bych to samozřejmě nechal odvézt do autorizovaného servisu Renault ať mi to proklepnou. Takže tady:

http://renault.sbazar.cz/renault-megane-combi-1-6-16v-ostrava-o5303151.html

http://www.skodaplus.cz/Car/333162/renault-megane-grandtour-1-6-83kw?query=%26priceFrom%3D100000%26priceTo%3D150000%26speedometerFrom%3D%26speedometerTo%3D%26inOperationFrom%3D%26inOperationTo%3D%26fuel%3D0%26color%3D0%26model%3D0%26dealer%3D19%26mark%3D0

Za vaše názory díky.

Nejlevnější povinné ručení

Předmět příspěvku: Re: Pomoc při koupi Megana
PříspěvekNapsal: sob úno 19, 2011 5:05 pm 
Elitní člen

Přátelé, kamarádi, meganisti... :)

po delší odmlce, kdy jsem nejdřív trpěl dlouhých 13 měsíců s koupenou lagunou v "super stavu" a kdy jsem do ní proinvestoval stejnou částku, jako byla kupní cena, a po několika měsících ježdění v přítulčině Ibize a nyní v Merglu "A" (klobouk), to vypadá, že můj Mégane absťák už je nevyléčitelný a rád bych se proto navrátil :) Teta, které jsem mého zeleného poklada prodal, je s ním od doby prodeje spokojená a kromě běžných oprav opotřebovaných dílů jí nic netrápí (1.6, 55 kW, 1996). Proto jsem se rozhodl navrátit k frantíkovi i když jsem za to mezi známými odsuzován, ale jdu si svou cestou a věřím, že budu mít při výběru šťastnou ruku.

Vím, co nechci. Nechci kombi ani hatche, ale coupé/coach. Mám jich pár vyhlídnutých, ale problém je, že v ČR jsou oba na opačném konci republiky, jeden u Olomouce a druhý v Uherském Brodě, další jsou vyhledané přes autoscouta v Říši. Všechny jsou 2.0 16V (slabší verzi nechci). Chtěl bych se zeptat, na co si dát u těhle modelů pozor, abych se nehandrkoval zbytečně přes naší matičku zemi a případně jestli by se nenašla nějaká dobrá duše a na auta mi nemrkla? Alespoň na to v UH (tam je v bazaru, u Olomouce je to soukromý prodejce). Pokud by někdo měl zájem o to udělat dobrý skutek (samo za nějakou drobnou odměnu, nebo za láhev vynikající "domácí" 50 % slivovice z mých vlastních švestek), kontaktujte mne do SZ...

Nevěděl jsem kam jinam to dát a nechci tady zbytečně zakládat nový topík :)

Děkuju :)

antischumi/Honza

Oo=[][]=oO - snový a současný vůz :-)

PříspěvekNapsal: úte bře 01, 2011 8:54 pm 
Elitní člen

vlez na mobile.de nebo autoscout24.cz vyber si, sedni do auta a jed se tam podivat, kdyz vyberes nejakej rozumnej radius hledani, tak te to vyjde jako cesta do prahy. V cechach bych ted auto nekupoval ani omylem :/

PříspěvekNapsal: úte bře 01, 2011 10:12 pm 
Elitní člen

Jo, nad tím jsem už taky přemýšlel (viz můj příspěvek), problém je, že jsem v práci od po do pá od 8 do 4,30 a nemám šanci se přes týden nikam dostat... navíc všechna coupátka, co jsem přes soudruhy z NDR našel, jsou na opačnym konci Říše, takže to jako do Prahy nebude :) Proto si je nechávám až jako poslední možnost.

PříspěvekNapsal: pát bře 04, 2011 10:53 am 
Elitní člen

ja nevim jak u vas, ale u nas tu v spouste autobazaru nabizeji tu moznost, ze si zadas pozadavky na auto, das strop ceny a oni ti presne takovy najdou, privezou, prihlasej vsechno. Sice si priplatis, ale mas to bez starosti. Vetsinou tam navic maj nejakyho partnera, kterej to auto pred dovozem poradne prohlidne atd. Bratranec si timdle zpusobem cca pred 5ti lety pritahl lagunu II a byl a je naprosto spokojenej do dneska co vim :)

PříspěvekNapsal: pát bře 04, 2011 4:31 pm 
Moderátor

U nás je Němec,co má Češku a ten vždy hledá auto dle Tvého požadavku klidně i dva měsíce,až najde co hledáš.Pak tam volá a představí se jako právník atd. a Němci pak jednají slušně a řeknou i co nenapsali :D

PříspěvekNapsal: sob bře 05, 2011 11:50 am 
Elitní člen

Jojo, něco podobného funguje i u nás, dokonce se tím živí známý, už jsem o tom uvažoval několikrát.. dneska o tom hodím řeč s jeho příbuzným, který je momentálně můj brzopříbuzný, u pivka, tam vznikají nejlepší nápady :lol: a uvidíme... jinak děkuju za rady a snad už se to co nejdřív rozlouskne, potřebuju nějakej wagen, jsem jak bez rukou a nohou. Jen doufám, že nebude častěji v servisu než na silnici jako laguna :?

PříspěvekNapsal: čtv bře 17, 2011 11:51 pm 
Elitní člen

Přátelé, soudruzi, kamarádi... Po více než 7 letech, co aktivně řídím, a zhruba po 15 letech, co jsem se začal aktivně zajímat o auta, jsem si splnil (alespoň částečně) sen...

tímto vám všem děkuji za rady ohledně koupě a zvlášť mafince007 za ochotu a osobní přičinění, když mi zjišťovala potřebné informace, i když nakonec nevedly ke koupi coupátka...

Mám své vysněné coupé :oops: je to 1,8, má 103 kW a je z roku 1993. Cože? Něco tady neštymuje? :? :lol: :oops: Zatím jen malinkou nápovědu a zbytek (i okolnosti výběru), až bude lepší počasí, abych to mohl nablejskat a vyfotit a poté řádně popsat [-o<

Obrázek

PříspěvekNapsal: sob dub 23, 2011 1:27 pm 
Aktivní člen

Ja osobne by som už Megana nechcel v živote. Kúpil som Megana II Grandtour 2004 s 165 000 km 1,6 16v v roku 2009.
Moje závady od roku 2009 do roku 2011: Katalyzátor, 4 x tlmiče,tyčky riadenia,stabilizátory, predné čapy 2 x výmena za rok, predné silentbloky, motorček benzínového čerpadla, nové 4 x brzdové kotúče a platničky, čidlo teploty, 2 x predné ložiská, 1 x zadné ložisko, neustále vrzgajúca palubovka, odtrhnutie zadného spojlera, nefunkčné 3tie brzdové, problémy s klímou-ložisko, fučanie klímy, neustále odchádzajúce spojkové ložisko vždy v zime. Suma sumárum 2000 € do opráv a to nerátam, že som si dával pristrekovať zadné blatníky odraté od kamienkov a predný nárazník, to nerátam za závadu ako i nerátam za závadu výmenu tlmičov a bÅ•zd. Proste auto mi vzalo 2 roky života, trápilo ma, každé naštartovanie bol strach, čo sa zasa pokazí. Motor klobúk dole, žiadna závada,ale podvozok hnoj a odpad. Vymenil som nové, za rok znova vymlátené... V 4/2011 som auto predal s 80% novými súčiastkami pod cenu s heslom, už nikdy v živote používané a ojazdené auto :( Radšej si priplatím, kúpim nové a vozím sa niekoĺko rokov...

PříspěvekNapsal: stř črc 11, 2012 4:42 pm 
Elitní člen

Zdravím, momentálně se rozhoduji, jestli koupím mladšího megane I ph.II buď 2002 nebo 2003 jelikož mám 99 a už má něco za sebou, nebo jestli koupím nějakou levnější Lagunu 2 bohužel je to dost ošemetné, laguny moc neznám, může někdo poradit na co si u laguny dát pozor při výběru? určitě chci benzín, buď 1.6 nebo 1.8 a zřejmně budu mít oči otevřené i při nájezdu kilometrů. vím že je lepší koupit třeba auto se 180-200tisíci než se hnát za autem, které je téměř stejně levné a má 125tisíc z roku 2002 :) předpokládám že zadní náprava už není jako u megane 1 ale má nezávislé zavěšení zadních kol?

ex-Renault Mégane Berline Hatchback 1.6 16V 79kW r.v.2000 KLIMA - prodáno

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Nejlevnější povinné ručení