Obsah fóra

Renault Megane

...raďme si navzájem a podělme se o zkušenosti!
Právě je úte říj 17, 2017 7:47 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: enviro - Renault Mégane 1.6 16V 79kW 2002
PříspěvekNapsal: ned zář 16, 2007 12:22 pm 

Zdravím nově příchozí :) nejdřív bych se vám chtěl trochu představit, ať víte, s kým máte tu čest ;) no, takže nejdřív nějaký info o mé maličkosti:

• narozen léta páně 1987 (takže už mně táhne na třicítku)
• pojmenován jako Tomáš (ale ne Marný)
• bydlím v jedné malé dědince v České republice, Olomouckým kraji, prostějovským okrese, úpatí Drahanské vrchoviny
• vystudovanej v oboru "elektrotechnika se zaměřením na PC systémy" (ale elektrikář nejsem)
• momentálně zaměstnanej jakožto referent marketingu (sám nevím, co si pod tím slovem představit)
• jako záliby bych uvedl počítače (hardware, software, design, progaming), hudbu (taneční - trance, dance, občas i jiný), hokej (spíš pasivně, ale občas si v zimě zahraju), fotbálek (ten mě vůbec nezajímá, ale občas si kopnu, když ne do míče, tak do krtince) a dřív i airsoft (něco jako paintball, ale střílí se plastovejma kuličkama)...
• můj život se teďka točí hlavně kolem tří věcí - počítače, práce a samozřejmě auto ;)
---------------------------------------------------------------
Tak a teď už je na řadě :) jedná se o Renault Mégane 1.6 16V, výkon 79kW, stříbrná metalíza, rok výroby 2002, při koupi najeto 103.200 km, cena 135.000 Kč, výbava Expression, pneu 185/60 R15 84 H (Michelin Energy)...jo a pojmenování zatím nemá :) následuje pár čerstvých fotek (konečně jsem se odhodlal):

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Snad odpustíte, že jsem autí před focením ani neumyl, je to vážně záležitost, která mě moc nebaví :/ ale teď to za mě nikdo jinej neudělá...
Co mě momentálně štve?

• vnější oděrky a ťukance na různých místech...sice to není nic tak závažnýho a z několika metrů to ani není moc vidět, ale jsou tam...předchozí majitel musela být nějaká nemotorná Francouzka, nebo jezdec rallye :/ (stále aktuální)
• hadice sání, na obou koncích je rozpadlá a tudíž pořádně nedrží tam kde má (stále aktuální)
• na jednom místě je urvanej zadní plastovej nárazník (nad vejfukem)...sice upadnutí nehrozí, ale uvnitř je utrženej z jednoho plastu, když tam zašátrám rukou... (vyřešeno svařením plastu)
• drnčení dveří a interiéru...není sice tak častý a neprojevuje se to permanentně, ale když si pustím třeba něco od Maura Picotta (zná někdo?), tak to při vyšších hlasitostech kromě dunění začíná i rezonovat...a to mám teprve originální repro... (částečně vyřešeno vytlumením)
• odezva plynu, ikdyž mě při řízení nijak zvlášť neovlivňuje...nicméně pořád nějak nedokážu uvěřit, že takhle je to normální... (asi jsem si zvykl)
• stěrače, přední rozmazávají (původní Valeo, chce to nový) a na zadním je urvaná gumička, cca 3 cm z od každýho konce... (vyřešeno koupí Bosch Aerotwin, ovšem i ty už mají po pár letech problémy se stíráním; zadní gumička vyměněna)
• odřené plastové poklice a levá přední dokonce prasklá - předchozí majitel(ka) (částečně vyřešeno dokoupením dalších, použitých)
• lehce odřená levá zadní lampa (+ malá prasklina) (nemá cenu řešit)
• ťuklý čelní sklo (tečka od kamínku, asi 5x5 mm) (neřešeno)
• ehm...rozervanej pytel na kolem řadicí páky (pod kroužkem na couvání) (vyřešeno koupí podsvícené řadičky a nové kůže)
• zaprášený interiér a špína (z obuvi) na podlaze (což značí spíš moji lenost uklidit to), chtělo by to vzít hadru, utřít prach a vyleštit plasty a zbytek povysávat (pravidelně se opakující jev)
• na několika místech se odlepují střešní gumový lišty (ty podélný), budu lepit, až se mi bude chtít (nechtělo se, tudíž nevyřešeno)
• na pravé straně předního nárazníku lehce je lehce odchlípnutý lízátko, budu ho muset zkusit líp připevnit (přišroubovat samořezkama) (opraveno)
• nefunkční ostřikovače, ještě nedávno byly provozuschopný... (opraveno, výměna gumičky v motorku čerpadla)
Provedené servisní zásahy:

• výměna ložiska na pravém zadním kole (hučelo)
• výměna zadních tlumičů (pravej se při jedné jízdě roztrhl)
• výměna palivového filtru a filtrů vzduchových
• výměna silentbloků motoru
• výměna rozvodů, kladky a vodní pumpy při 120.000 km (jaro 2009)
• výměna předních kotoučů a destiček - Ate Powerdisk (drážkované) plus Ferodo Premier (léto 2009)
• výměna řemenice klikovky - rezonovala, auto při rozjíždění pískalo (srpen 2010)
• nová autobaterie Exide Excell EB-620, 62 Ah (září 2010)
• pravidelné výměny oleje a provozních kapalin
Provedené úpravy a drobný tuning:

• původní kazetové rádio krátce po koupi vyměněno za Pioneer DEH-3900MP
• i toto rádio bylo nakonec vyměněno za Pioneer DEH-3200 UB (červenec 2010)
• koupeny stěrače Bosch Aerotwin (550+500 mm), spokojenost :)
• na výfuk připevněna chromovaná koncovka od petonumberone (v září 2010 bohužel prohrála boj s korozí)
• původní látková hadice sání několikrát vyměněna za pružnou hliníkovou, pasuje dobře, ale dlouho nevydrží
• aktivní subwoofer Axton AB-20A, natažení kabeláže (srpen 2009)
• tlumení kapoty a dveří na straně řidiče materiálem Vibraflex 25 (léto 2010)
• nové repro Helix Blue B-62C a kabeláž do předních dveří - neskutečná drbačka (léto 2010)
Plány do budoucna?

Do nějakýho tuningu se asi moc pouštět nebudu, Mégane se mně líbí takovej, jakej je, až na pár detailů :) takže kromě oprav plánuju litý kola (koupeno), chromovanou koncovku výfuku (koupeno), stěrače Aerotwin (koupeno) nebo X*TRM, vylepšení audia (vylepšeno), barvení brzdičů (provedeno), dozadu nějaký malý logo s mým nickem (odloženo na neurčito) a zbytek se uvidí :)

*** Bude provedena aktualizace ***

Naposledy upravil enviro dne čtv zář 23, 2010 3:46 pm, celkově upraveno 18

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned zář 16, 2007 12:38 pm 

Vitaj na fore. Podrobne si opisal auto ale aj seba co je dobre. Na fotkach vizera auto super. Par tukancov, ktore ani poriadne nevidno sa da lahko opravit.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned zář 16, 2007 1:16 pm 

"enviro" - auto máš pěkný a s těmi AL koly souhlasím - auto bude vypadat hned jinak :wink:

P.S. A ten prach a špínu uvnitř bys měl fakt uklidit ... :lol: :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned zář 16, 2007 2:42 pm 

koprda: ono je to tak vidět? :) a to jsem sem schválně zatím nedával fotku vnitřku...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned zář 16, 2007 5:11 pm 

"enviro" - ..... ne, vůbec nic není vidět, to já jen že o tom píšeš :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned zář 16, 2007 5:22 pm 

jj... stříbrná pěkná... a oděrky opravíš... taky mám pár škrábanců v metalíze po předchozím majiteli... tomu se neubráníš...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned zář 16, 2007 6:30 pm 

čau enviro - takže už je v galérii o jedno strieborné žihadlo viac. Veĺmi sa mi páči ten motor, staršie 1.6 16V čo mám ja neboli také pekné :( ....škriabance nerieš, ja ich mám nechutne veĺa a už som si zvykol (tie nové potom až tak nebolia :D ) ...no a pozerám že hrávaš airsoft - akú máš zbraň? :smt071 :smt070 :smt066 :smt067

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned zář 16, 2007 6:52 pm 

skrabance veru neries.. staci 2x zaparkovat pri tescu a mas 3 nove skrabance (moj pripad minuly tyzden)

+ Bike Full: CTM Rocker Xpert (2015)
+ Bike Hard: CTM Caliber 2.0 (2013) - ex

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned zář 16, 2007 7:40 pm 

andro: hrál jsem jenom krátce :) bohužel to moc leze do peněz...sice mám doma dvě uniformy a kompletní výstroj, ale zbraň za moc nestojí...je to obyč manuálka MP5 A3 od Tokyo Marui, střílí špatně :/ takže jsem to vzdal...a od té doby přemejšlím, jestli mám tu výbavu zase prodat a nebo zkusit dát tomu ještě šanci a koupit MP5 SD5 od ICS (celokov), cena cca 8.000 Kč...náš tým se tady bohužel rozpadl, takže nevím, jestli by bylo kde a s kým hrát...jinak ohledně těch škrábanců - dost mě tam štvou...kdybych věděl, jak na to, tak se jich pokusím zbavit...minimálně na těch plastovejch náraznících...tam by to stačilo zahladit a stříknout sprejem s namíchaným odstínem barvy...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned zář 16, 2007 7:41 pm 

plusminus: nestraš :) to aby se člověk bál s tím někam jet...já jsem ještě žádný auto nenaboural ani neodřel...naštěstí...a ani to neplánuju :) hlavně aby to nebylo moje...ostatní by si se mnou taky servítky nebrali...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned zář 16, 2007 7:52 pm 

Enviro: megan je paradni, tak sup plastovy ppoklice at uz leti do kouta :wink: :D

moje sbírka modelů: http://renault-modely.webnode.cz/

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned zář 16, 2007 8:06 pm 

nazdárek ENVIRO- mégan vypadá pěkně. Na mytí auta určitě někoho najdeš, ale to jsme řešily jinde, co. Å®plně stejny auto má švagr- taky 02, taky z FR, taky EXPRESSION jenom barvu má trochu do zelena. jestli ti do toho můžu kecat, tak 16-ky kola 8)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned zář 16, 2007 8:10 pm 

vrkuboy: no, rád bych, jenomže nejsou zatím peníze nazbyt :) ty ALU bych viděl tak na jaro, stejně to teďka nějak moc nespěchá, navíc budu shánět zimní pneu...ty pak nechám na plecháčích a letní nazuju na nový liťáky...ale uvidím, jak to všecko bude ;) hlavní je ještě vychytat nějaký chyby, který se můžou v budoucnu objevit...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned zář 16, 2007 8:12 pm 

MISAKK: já zůstanu u patnáctek, vyhovuje mně to :) tyhle rozměry mám napsaný v techničáku (185/60 R15 84 H), takže spokojenost :) momentálně jedu na čtyřech kusech Michelin Energy...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned zář 16, 2007 8:29 pm 

enviro vsak se dockas, jinak mam ty stejne pneu a sou dobry ale prejdu na 16 nebo 17 tak kdyby si chtel na leto 15 michelin tak budu mit prebytecny :wink: jinak na kolik te vysel megan?

moje sbírka modelů: http://renault-modely.webnode.cz/

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další